Crna Gora poražena od Ukrajine

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Ukrajine 3:1 (19:25, 25:18, 25:15 i 25:19), u utakmici trećeg kola D grupe Evropskog prvenstva.

To je drugi poraz crnogorske selekcije na šampionatu, nakon što je na startu izgubila i od Holandije 3:0.

Upisala je i pobjedu protiv Estonije 3:0.

Ukrajina je do drugog trijumfa došla nakon sat i 42 minuta igre.

Crna Gora je meč odigrala od sjaja do očaja, u prvom setu je naša selekcija od starta kontrolisala dešavanja na parketu. Sredinom tog dijela igre Crna Gora se odlijepila na plus četiri i mirno privela set kraju 25:19.

Međutim, nakon toga je uslijedio veliki pad u igri. U drugom i trećem setu Ukrajinci su dominirali i vrlo lako stigli do preokreta u setovima.

Četvrti set donio je nešto veću borbu. Ukrajina je povela 6:2, ali je Crna Gora na servis Ćulafića napravila seriju 4:0 i preokrenula 10:9. Nakon asa Ćulafića stigli smo do plus dva 17:15, ali onda se sve raspalo. Serijom 9:2 Ukrajinci su slomili otpor naše selekcije i stigli do pobjede.

Crna Gora će u narednom kolu, sjutra u 17 sati, igrati sa Poljskom.