Fudbaleri Jedinstva upisali drugi trijumf u sezoni

Fudbaleri Jedinstva savladali su danas na svom stadionu Ibar iz Rožaja rezultatom 2:1, u duelu petog kola Druge crnogorske lige.

Prvi pogodak za Bjelopoljce u 16. minutu postigao je Eniks Kriještorac, samo 180 sekundi kasnije na 2:0 povisio je Marko Bugarin, a konačan rezultat postavio je štoper domaćih, Srđan Šćepanović, autogolom 18 minuta prije kraja.

Trener Jedinstva, Sead Babača, za Radio Bijelo Polje kazao je da su njegovi igrači danas odlično otvorili utakmicu.

“Ušli smo u meč onako kako smo se i dogovorili u svlačionici. Dali jedan pa brzo i drugi gol, imali još neke situacije, ali smo nakon toga lako dozvoljavali protivniku da nam stvara šanse iz naših grešaka. U nastavku smo jednostavno čekali da se utakmica sama po sebi završi, što je protivnik iskoristio i smanjio rezultat, ali sve u svemu najbitnija su tri boda i to što smo se vratili na pobjednički kolosjek”,  naglasio je Babača.

Trener gostiju, Boris Miličković, istakao je da je zadovoljan pozitivnom reakcijom ekipe u drugom poluvremenu nakon dva gola minusa.

“Mislim da smo u utakmicu ušli pomalo euforično poslije pobjede u prošlom kolu, na šta sam i upozoravao igrače. Imali smo u prvom dijelu par stopostotnih prilika, koje nažalost nijesmo iskoristili, a pritom smo primila dva veoma jeftina pogotka. U drugom poluvremenu smo zaigrali bolje, pogodili prečku, možda je rezultat mogao da bude i drugačiji, ali idemo dalje”, rekao  je Miličković, dodajući kako se tek očekuju bolji rezultati tima, jer se ekipa formirala u posljednim danima prelaznog roka.

U narednom kolu, koje se igra u nedjelju, Bjelopoljci gostuju Otrantu.

Nakon pet kola, izabranici Seada Babače nalaze se na trećoj poziciji sa osam bodova, dok su Rožajci pretposljednji sa četiri.

Žute kartone zaradili su: Radule Krulanović, Adis Muzurović, Mirza Idrizović i Haris Banda iz redova Jedinstva, dok su kod gostiju javnu opomenu dobili Semir Šutković, Yuki Shibata i Simo Goranović.

FK"Jedinstvo": Rijad Džafić(G), Haris Banda(C), Srđan Šćepanović, Marko Bugarin, Radule Krulanović(od 77. Vladan Gordić), Adis Muzurović, Mirza Idrizović, Orhan Hajrović, Eniks Kriještorac(od 67. Milisav Perošević), Vuk Vulević(od 53. Milanko Drašković), Dragan Nikolić  Trener: Sead Babača

FK"Ibar": Nemanja Nikolić(G), Lazar Mučalica, Fatih Muković(od 46. Sead Dacić), Žarko Vilotijević, Demir Škrijelj(od 76. Ibrahim Murić), Simo Goranović, Masato Shimokawa(od 58. Amer Tahirović) , Siniša Stanisavić, Yuki Shibata, Semir Šutković(C),  Božo Anđelić   Trener: Boris Miličković

Glavni sudija: Jovan Kaluđerović, prvi pomoćnik: Ivan Bogdanović, drugi pomoćnik: Vladislav Radenović, četvrti sudija: Miloš Laličić, kontrolor suđenja: Dejan Stanišić, delegat: Radoš Ilinčić

Autor: Bojan Šutović

Foto i audio: Dalibor Rakočević

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRZAJA SA WEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE