Četiri medalje za Jedinstvo, Erović postavio novi rekord

Atletičar bjelopoljskog Jedinstva, Enes Erović, postavio je novi državni rekord za cicibane u trci na 600 metara, na juče održanom Državnom prvenstvu u atletici za mlađe pionire.

Erović je osvojio srebrnu medalju u trci sa starijim atletičarima na 600 metara sa rezultatom 1:52,23 . To je njegov drugi rekord, nakon što je prošlog vikenda oborio rekord na 400 metara.

Veliki uspjeh na Državnom prvenstvu ostvario je i Ilhan Suljević, koji  je bio najbolji u bacanju kugle (3kg) i osvojio zlatnu medalju sa rezultatom 9.81m,  dok je u bacanju diska bio treći i osvojio bronzanu medalju.

Nejra Suljević u trci mladih pionirki na 600 metara bila je treća sa rezultatom2;03,55.

Trener atletičara Jedinstva, Osman Erović, kazao je da je ponosan na mlade takmičare.

“Kao što smo i obećali, nastavljamo sa sjajnim rezultatima. Svakog vikenda imamo takmičenja, tako da očekujemo još medalja”, kazao je Erović.

On je kazao da su u toku takmičenja za mlađe kategorije, dok se nastupi seniora očekuju narednog mjeseca.

Autorka: Sanja Čujović

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE