Treći poraz Budućnosti

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od izraelskog Makabija u "Morači" 78:68 (14:16, 20:25, 24:21 i 20:6), u utakmici trećeg kola Evrolige.

To je treći poraz podgoričkog tima, nakon što je u prva dva kola najkvalitetnjeg klupskog košarkaškog takmičenja u Evropi poražen od Armanija u Podgorici 82:71 i Darušafake u Istanbulu 71:63.

Makabi je upisao prvi trijumf, poslije poraza od Panatinaikosa u Atini 89:84 i CSKA u Moskvi 89:86.

Budućnost je odigrala sjajno u prve tri četvrtine, ali je neshvatljiv pad posljednjih deset minuta koštao prve pobjede u Evroligi. “Plavi“  su na poluvremenu imali sedam poena prednosti, a kada je Omić na startu nastavka donio plus devet činilo se da velikan može da poražen napusti „Moraču“.

Tada se, međutim, razigrao Vilbekin koji je držao priključak, pa je Budućnost uoči posljednjih deset minuta imala četiri poena prednosti 62:58.

A onda se igra Podgoričana potpuno raspala u posljednjih deset minuta, pogotovo u napadu. Naš tim nije postigao koš pet i po minuta, što je Makabi znao da kazni i serijom 12:0 trasira put ka pobjedi.

Tandem Vilbekin – Kalojaro je pogađao iz svih pozicija, a pobjedu je ovjerio Blek zakucavanjem za plus 14 78:64.

Junak trijumfa bio je Skoti Vilbekin sa 28 poena.

U podgoričkom timu najbolji je bio Edvin Džekson sa 13, dok su po poen manje Nemanja Gordić i Alen Omić.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 25.oktobra, biti gost Reala u Madridu.