Pet medalja za atletičare Jedinstva, Drobnjak i Adrović postavili nove lične rekorde

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE

Atletičari bjeopoljskog Jedinstva osvojili su pet medalja na 14. tradicionalnom mitingu bacača kugle – Draževina 2022.

Risto Drobnjak sa novim ličnim rekordom od 17,88m osvojio je srebrnu medalju i takmičenje završio kao drugoplasirani, iza državnog rekordera Tomaša Đurovića (19,00m.), a ispred reprezentativca Mađarske Marka Fisera i Lasla Kovača.

Odličan rezultat napravio je i mlađi junior Jedinstva, Haris Adrović, koji je takođe sa novim ličnim rekordom(16,03.m) bio drugi i tako došao do srebrne medalje.

Uspješan je bio i najmlađi član bjelopoljskog kluba, Ernis Ličina, koji je u svom prvom nastupu, u kategoriji pionira. zauzeo prvo mjesto i osvojio zlatnu medalju sa rezultatom 12,56.

U istoj kategoriji, Djenis Kapetanović osvojio je treće mjesto i bronzanu medalju,  dok je četvrti bio Ilhan Kapetanović.

Srebrnu medalju, u konkurenciji veterana, osvojio je Rifat Adrović.

Trener atletičara Jedinstva, Osman Erović, kazao je za Radio Bijelo Polje da je jako zadovoljan nastupom svojih takmičara.

"Sa dva lična rekorda i pet osvojenih medalja bili smo među najuspešnijim ekipima na ovom takmičenju", zaključio je Erović.

Autorka: Sanja Dulović