Zbog planiranih radova na mreži danas će od 09 do 15 sati bez struje ostati Ravna Rijeka, Majstorovina, Božovića polje, Slijepač most, Mijatovo kolo, Pali, Jabučina I Okladi, saopštili su iz CEDIS-a.
Lokalni voz jutros je saobraćao prema utvrđenom redu vožnje, dok je međunarodni kasnio više od pet sati i još uvijek nije stigao na bjelopoljsku željezničku stanicu. Uposleni na bjelopoljskoj željezničkoj stanici kao razlog kašnjenja voza iz Beograda navode prekid kontaktne mreže između Požege i Kosijerića . Oni su dodali da u nastavku dana očekuju redovan željeznički saobraćaj.
U Službi hitne medicinske pomoći tokom protekla 24 sata pomoć ljekara zatražile su 43 osobe, dok je dežurna ekipa devet puta intervenisala na terenu.
U Crnoj Gori jutros se saobraća po suvim kolovozima saopštili su iz Auto moto saveza (AMSCG), navodeći da se povremeni zastoji mogu očekivati na dionicama gdje su u toku radovi i putevima prema turističkim centrima.
Promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni zbog rekonstrukcije magistralnog puta M-2, dionica Bijelo Polje - Barski most, granični prelaz Dobrakovo.
Vozila na magistralnom putu M-2, na dionici Lepenac – Ribarevina, saobraćaju naizmjenično zbog radova na toj saobraćajnici.
Na magistralnom putu M-2 dionica Ribarevine-Poda i Poda-Berane do kraja mjeseca dolaziće do totalnih obustava saobraćaja od 09.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00 časova.
Pretežno sunčano. Na sjeveru povremeno mala do umjerena oblačnmost, a tokom jutra ponegdje po kotlinama magla. Vjetar uglavnom slab, promjenljivog smjera. Najviša dnevna temperatura vazduha od 22 do 31 stepen.
Nedjelja, 14.09.2025.
Promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, a u popodnevnim i večernjim satima, uglavnom u zapadnim i sjevernim predjelima, lokalno kiša ili kratkotrajan pljusak praćen grmljavinom. Vjetar slab do umjeren, u sjevernim predjelima ponegdje pojačan, južnih smjerova. Krajem dana vjetar sjeverni i sjeveroistočni, u pojačanju. Jutarnja temperatura vazduha 7 do 20, a najviša dnevna od 18 do 30 stepeni.