Budućnost deklasirala Mornar

Košarkaši Budućnost Volija lako i ubjedljivo su savladali Mornar 102:71, u utakmici 18. kola ABA lige.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel (99:95), upisao je peti uzastopni, ukupno 13. trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja i dok je Mornar pretrpio 11. poraz.

Budućnost je furiozno odigrala na startu meča, brzo je stigla do plus 12 (15:3), što je natjeralo trenera Barana da pozove tajm-aut. Minut odmora je urodio plodom, pa je Mornar serijom 9:2 prišao na 20:15.

Noris Kol je potom dvije sekunde prije kraja uvodne četvrtine postigao koš za 22:15. Mornar je na početku druge dionice smanjio na 22:20, ali su "plavi" reagovali nakon toga i do kraja prvog dijela dominirali.

Brzo su vratili plus 12 (36:24), da bi sa sedam uzastopnih poena u završnici stekli velikih 16 poena prednosti 48:32.

Drugo poluvrijeme Mornar je otvorio sa dva koša zaredom, ali je Budućnost imala spreman odgovor. Brzo je vratila 16 poena viška, a nedugo zatim Džekson je trećom trojkom donio plus 24 (68:44), a nakon 30 minuta igre Podgoričani su imali ogromnih 76:47.

Četvrta četvrtina predstavljala je formalnost, Budućnost je mirno privela meč kraju do konačnih 102:71.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Edvin Džekson sa 18, Noris Kol je ubacio 16, dok su Goga Bitadze i Koti Klark meč završili sa po 14 poena.

U ekipi Mornara, koji je doživio 11. poraz, bolji od ostalih bili su Nikola Rebić i Antabila

Voler sa po 19 koševa.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 10. februara, biti gost Partizana, dok će Mornar dan ranije u Baru igrati sa Crvenom zvezdom.