"Lavovi" na minus devet protiv Danske

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Danske u Debrecinu 30:21, na startu Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Zvanični svjetski šampion opravdao je ulogu favorita, serijom od 4:0 sredinom prvog dijela stekao je prednost od četiri, koja je na poluvremenu iznosila osam golova (18:10).

Crnogorska selekcija, koja se rivalu suprostavila bez Stefana Čavora, Stevana Vujovića i Miloša Božovića, dobro je počela meč i u desetom minutu imala sedmerac za izjednačenje na 5:5.

Nerealizovana tri sedmeraca i nekoliko zicera anulirali su nekoliko perioda dobre igre u napadu crnogorskih rukometaša i omogućili su rivalu da do poluvremena stekne ubjedljivu prednost.

Crna Gora je u 48. minutu smanjila na 23:18, ali je danska selekcija sa četiri vezana pogotka prednost uvećala 27:18.

Najefikasniji u danskoj selekciji, na čijem se golu istakao Niklas Landin, bio je Mikel Jansen sa deset golova.

U crnogorskoj reprezentaciji istakao se Branko Vujović sa sedam, dok je Mirko Radović dodao čeiri gola.

U drugom meču te grupe Slovenija je pobijedila Sjevernu Makedoniju 27:25.

Crna Gora će u drugom kolu, u subotu u 18 sati, igrati protiv Makedonije.