Pobjeda Srbije: Vlahović dvostruki strijelac, Turpan "nije vidio" faul kod prvog gola

Reprezentacija Crne Gore izgubila je meč drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Srbije sa 0:2.

Vjerovatno i jedan od najnezaslužnijih poraza u istoriji našeg nacionalnog fudbala. Sve do prvog gola ekipa Miodraga Radulovića je bila bolja na terenu, a pogotovo u prvih pola sata prvog poluvremena, i tek sa sjajnim drugim poluvremenom.

U drugih 45 minuta šanse su se ređale kao na traci, Jovetić, Krstović, Marušić, jednostavno lopta nije htjela u mrežu.

I onda nakon očiglednog prekršaja Strahinje Pavlovića nad Markom Vešovićem, francuski sudija Klemon Turopan singalizira da se igra nastavi, a Mladenović dodaje do Vlahovića. Napadač Juventusa je iz prve šutirao za prednost gostiju.

Čekali su fudbaleri oba tima dva minuta VAR sobu, ali nije bilo poziva da francuski arbitat gleda situaciju.

Kontaktu je prethodio i start nad Pavlovićem koji takođe nije okarakterisan kao prekršaj.

Nakon toga, uslijedio je prazan hod na utakmici. Stojković je pojačao odbranu, a naši nisu imali više snage.

Nakon pet minuta nadokande, Srbija koristi kontru i nakon pasa Lukića, Vlahović ponovo pogađa za 0:2. Ostaje baš veliki žal posebno za šansom Stevana Jovetića, i tih sjajnih 25 minuta drugog poluvremena kada se osjetilo da je protivnik "na konopcima", ali jendostavno lopta nije htjela u gol.