Džudisti Favorita osvojili sedam medalja

Bjelopoljski džudo klub Favorit osvojio je sedam medalja u ukupnom plasmanu u Nikšiću gdje je održan 2. Međunarodni Memorijalni džudo turnir "Luka Kovačević ".
Na turniru, koji je organizovao DŽK"Trebjesa" učestvovalo je 400 takmičara iz zemlje i regiona.

Bjelopoljski džudo klub "Favorit" predstavljalo je trinaest takmičara: Jevrić Božica, Franca Hilmo, Franca Lamia, Mekić Talha, Mekić Hafsa, Agić Adis, Agić Almin, Mehović Medina, Čindrak Eman, Čoković Arijan, Kolić Halid, Erović Ilhan i Milićević Katarina.
Medalje su osvojili: Milićević Katarina (zlato), Jevrić Božica (srebro), Franca Hilmo (bronza), Mekić Talha (bronza), Mehović Medina (bronza), Kolić Halid (bronza), Čoković Arijan(bronza). Takođe su plasmane 5.mjesto osvojili : Hafsa Mekić i Eman Čindra.

Ekipu je predvodio Enes Camić sa pomoćnim trenerom Nenadom Prebiračevićem: " Zadovoljan sam rezultatom, među medaljama je i zlatna, ali uvijek može bolje. Ostaje žal jer naš takmičar koji je inače prvak države, Ivan Joksimović , nije nastupio zbog povrede, ali biće prilike ubrzo" kazao je Camić. On je naglasio da klub u narednom periodu očekuje dosta aktivnosti: " očekuje nas 10.marta Evropski Kup za juniore, 11.marta Sajam sporta, 16.marta trening reprezentacije u našoj sali u gradu, a 23.marta učestvovaćemo na Međunarodnom turniru u Zeti" kazao je Camić i dodao da ih pored ovih aktivnosti očekuje organizacija Međunarodnog turnira "Kup Bijele Rade" u Bijelom Polju koji će se održati 8.juna.