Polaznici škole "Malac genijalac“ ostvarili su zapažene rezultate na državnom takmičenju u mentalnoj aritmetici, koje je održano krajem maja u Ulcinju.
Gostujući u emisiji "Aktuleno“, Radija Bijelo Polje, mali "genijalci“ iz Bijelog Polja ponosno pronose ime našeg grada širom regiona osvajajući vrijedne medalje.
Medalje u Ulcinju su osvojili: Kategorija – Soroban 1. mjesto - Elmina Kolić ;2. mjesto - Klara Fatić; 3. mjesto - Hilmo Franca; Kategorija – Soroban: 3. mjesto - Emina Kijamet ; Kategorija - Mentalno računanje: 1. mjesto - Amer Nasufović; 2. mjesto - Ismar Balić; Kategorija – Kusur: 1. mjesto - Šejla Hodžić I 3. mjesto - Bakir Zaimović.
Profesor mentalne aritmetike u školi "Malac genijalac“,Emil Kolić, kazao je u današnjoj emisiji da su se učenici takmičili u dvije kategorije, soroban-pismeno, i mentalno-usmeno.
"Djeca su se pripremala za takmičenje i odmah sam kod njih prepoznao potencijal. Jeste nekada bilo i teških trenutaka, suza i smijeha, ali smo sve uspjeli da riješimo. Već dugi niz godina donosimo pehare u Bijelo Polje sa brojnih takmičenja, i veoma sam zadovoljan kako ovim uspjehom, tako i svim prethodnim. Ove nagrade i priznanja samo su dokaz kvaliteta Obrazovnog centra ,,Malac genijalac“, istakao je Kolić.
Kolić je dodao das u nagrade vrijednije samim tim jer je ekipa iz našeg grada brojala deset članova, a konkurencija je bila jaka i kako je istakao, mnogo brojnija.
“ Na Olimpijadi u Ulcinju je učestvovalo oko 300 djece iz svih gradova Crne Gore, a pojedine ekipe sui male timove i od pedeset učenika, tako das am prezadovoljan jer mi smo sa deset učesnika osvojili osam medalja što je za ponos” istakao je Kolić.
Genijalce iz Bijelog Polja, kako je najavio, očekuje i takmičenje u Beogradu .
"Tu će isto biti jaka konkurencija - imamo u jednoj kategoriji više od 1000 djece - i prema mom mišljenju, uspjeh je kada se nađemo među deset prvih mjesta, što je i prethodnih puta bila i praksa. Opšte je poznato, da matematika nije omiljeni predmet u školi, i treba navesti djecu da zavole mentalnu aritmetiku - koja uopšte nije laka. Trudimo se, da im na razne načine ukažemo da se trudom i radom mogu postići dobri rezultati, i savladati sve prepreke. Pored mentalne aritmetike, u Obrazovnom centru imamo i školski program, koji vode ugledni profesori iz našeg grada“, ističe Kolić.
Tekst Vanja Šabanović
Video i foto:Vladimir Jelić
Tonski realizator:Zoran Rakočević
Video prenos:Ljilja Brajković