Raste broj oboljelih od korone, iz Doma zdravlja pozivaju građane da se vakcinišu

Zbog porasta broja oboljelih od korona virusa u okruženju, i očekivanog četvrtog talasa epidemije, iz bjelopoljskog Doma zdravlja pozivaju sugrađane da se vakcinišu, a na raspolaganju je, trenutno, kineska Sinofarm vakcina. Vakcinacija se obavlja u sali Gimnazije  od 15:00h – 20:00h.

“Od marta, kada je počela masovna vakcinacija u našoj opštini,  do danas je  prvom dozom vakcine vakcinisano  8.018 osoba, dok je drugu dozu  primilio 7. 276 sugradjana,” saopštili su iz te zdravstvene ustanove, dodajući da PCR testiranje gradjani mogu najaviti na broj telefona: 069 339-159.

Covid ambulanta radi svakog dana od 09:00 h – 15:00 h.

Inače, prema zvaničnim podacima Instuta za javno zdravlje, u Bijelom Polju su trenutno aktivna 4 slučaja oboljela od koronavirusa.

Saopštenje: Menadžment JZU Dom zdravlja