Peta sjednica Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja Skupštine nastavljena je danas, a poslanici raspravljaju o Predlogu zakona o izmjenama i dopuni Zakona o javnim okupljanjima i javnim priredbama.
Nezavisna poslanica Radinka Ćinćur na samom početku sjednice je zatražila da se uskrati podrška Mersudinu Grediću da bude izabran na poziciju izvršnog direktora Crnogorskog operatera tržišta električne energije (COTEE) imajući u vidu da se protiv njega vode sporovi zbog uznemiravanja saradnica.Poslanik PES-a Vasilije Čarapić je istakao da se predloženim zakonom o javnim okupljanjima ne uskraćuje pravo da se protestuje, već se samo uvodi red.
"Protest koji se desio 13. jula unizio je tekovine tog važnog dana i jednog profesora Saše Mujovića koga su nazvali fašistom za koga svi znaju da nije fašista. To je rečeno samo zato što je u koaliciji sa partijom sa kojom se ne slažu. Po toj logici svi koji se ne slažu sa njihovom politikom su fašisti, ali im ne smeta da u Budvi budu u koaliciji sa nekim ko negira genocid u Srebrenici. Suština je da je njihova ideologija bila usmjerena privatnim interesima i privilegijama", naglasio je Čarapić.
On je naglasio da je SD partija frustriranih muškaraca, osvrćući se na to da u tom savezu nema puno žena. Poslanik ES Branimir Nenezić je odgovorio da bi volio da se PES organizuje bolje u opštinama i kada budu na političkom nebu postojali duže od jednog mandata onda mogu da govore o ideologiji. Ističe da se ne mogu u PES-u igrati malo Srba malo Crnogoraca, malo partizana malo četnika, da je potrebno da se opredijele.
"Danas treba da izglasamo da oni koji protestuju na Kruševom ždrijelu zbog smrti najmilijih ne mogu da se okupljaju i pokažu svoje nezadovoljstvo", kazao je Nenezić. Predlagač zakona Seid Hadžić je na kritike da nije bio na svim sjednicama kada se razgovaralo o predlogu, objasnio da je bio odsutan opravdano kada je bila godišnjica obilježavanja genocida u Srebrenici, ali ono što je važno je da je tu da čuje argumente.
Izvor: RTCG