Omladinci Jedinstva pretrpjeli drugi poraz

Omladinci fudbalskog kluba "Jedinstvo" poraženi su danas na gradskom stadionu od Koma rezultatom 1:3, u okršaju trećeg kola Omladinske lige Crne Gore.

Poveli su gosti golom napadača Nikole Lekića u 24. minutu. Samo 60 sekundi nakon toga jedanaesterac  nije uspio da realizuje kapiten Jedinstva, Aldin Klapija.  Na 2:0 povisio je Veljko Radenović, dok je treći pogodak za Podgoričane u prvih 45 minuta postigao Nikola Milošev.

Bjelopoljci su u drugom dijelu uspjeli da ublaže poraz, a strijelac je bio Todor Šekularac.

Trener omladinaca Jedinstva, Enes Kasumović, ističe da su danas igrali protiv jedne veoma kvalitetne ekipe, koja je sastavljena od mnogo talentovanih fudbalera.

“I pored toga što se radi o jednom zrelom timu, mi smo propustili nekoliko ozbiljnih prilika, i taj penal poslije kojeg nam je bilo mnogo teško da se vratimo u meč. Pravili smo neke tehničke greške, koje su nedopustive za ovaj rang takmičenja. Očigledno je da je moja ekipa veoma mlada, nedostaje im malo iskustva, ali nadam se da će ubrzo doći i rezultati koje oni zaslužuju svojim zalaganjem”, naglasio je Kasumović.

Trener gostiju, Minja Ljumović, za Radio Bijelo Polje kazao je da je njegov tim odigrao odličnu utakmicu i na kraju zasluženo slavio.

“Dobro smo otvorili meč, već u prvih pet minuta napravili nekoliko izvanrednih šansi. Na vrijeme smo postigli prvi gol, brzo dali još dva i već u prvom dijelu riješili pitanje pobjednika. Primili smo u drugom poluvremenu pogodak iz nepažnje, ali sve u svemu zadovoljan sam partijom mojih momaka”, zaključio je Ljumović.

U narednom kolu, koje se igra sljedećeg vikenda, izabranici Enesa Kasumovića gostuju Petrovcu.

Nakon tri kola, Bjelopoljci su osvojili jedan bod i nalaze se na začelju tabele, Kom sa maksimalnim učinkom zauzima  prvu poziciju.

FK "Jedinstvo": Goran Aković(G),  Milisav Perošević(od 59. Danis Kolić), Adis Bahović,  Aldin Mušović(od 59. Bogdan Korać), Todor Šekularac(od 81. Adin Mujanović), Aldin Klapija(C)(od 46. Tarik Čikić), Andrej Cvijović, Milan Konatar(od 46. Nikola Ćinćur), Stefan Vlaović(od 59. Demir Kanalić), Stefan Božović, Marko Šćekić (od 81. Damir Džogović)  Trener: Enes Kasumović

FK"Kom": Danilo Radošević(G), Matija Vukčević(od 46. Marko Medenica), Jovan Peličić, Iguchi Ryosuke(od 67. Jagoš Šćepanović), Nikola Lekić(od 81. Boško Dujović), Nikola Milošev, Veljko Radenović, Jovan Drašković(C)(od 67. Radovan Marković), Luka Bulatović, Marko Mešter(od 58. Ivan Vukčević), Matija Bulatović(pd 81. Luka Boričić)   Trener: Minja Ljumović

Glavni sudija: Dražen Petrić, prvi pomoćnik: Mirsad Pepić, drugi pomoćnik: Samir Krnić.

Autor i foto: Bojan Šutović

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA VEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE