Ubjedljiv poraz, "lavovi" idu kući

Rukometna reprezentacija Crne Gore eliminisana je sa Evropskog prvenstva, pošto je ubjedljivo poražena od Slovenije 28:19, u meču trećeg kola C grupe. Makedonija iz grupe prenosi tri boda, Njemačka dva, a Slovenija jedan bod.

Crna Gora je tako upisala treći neusjeh, a sinoć je samo u prvom dijelu odolijevao favorizovanom protivniku.

Ekipe su se u prvih 30 minuta smjenjivale u vođstvu, a na kraju poluvremena Miloš Vujović nije iskoristio zicer za izjednačenje.

U nastavku je igrala samo Slovenija, koja je iz minuta u minut uvećavala prednost.

Kod rezultata 22:18 Slovenija je napravila seriju 3:0 i definitno prelomila meč.

Vasko Ševaljević je bio najefikasniji u našem taboru sa šest golova, dok je Vladan Lipovina dodao četiri.

Sloveniju je predvodio Marguč sa šest, a Bezjak je postigao pet golova.