Karatisti bjelopoljskog Jedinstva uspješni na turniru u Budvi

Karatisti bjelopoljskog Jedinstva osvojili su šest zlatnih, dvije srebrne i četiri bronzane medalje, na međunarodnom karate turniru, održanom u subotu u Budvi.

Uprkos velikoj konkurenciji, ženska ekipa Jedinstva 2010/11 osvojila je prvo mjesto, a do zlata su došli i muškarci 2008/9 godište, dok je mlađem muškom timu 2010/11 godšte pripala bronzana medalja.

Zapažen rezultata na ovom takmičenju imao je Marko Šebek, koji je zlato osvojio i u katama i u borbama, dok je Zerina Ličina bila najbolja u katama, a u borbama je došla do bronze.

U juniorskoj konkurenciji Bogdan Drljević se okitio zlatom, a srebro su u katama osvojili Aleksandar Šuša i Petar Mrdović.

Do bronze su uspjele da dođu Teodora Šebek i Petra Blagojević.

Na turniru u Budvi prvi put su nastupil Vladimir Nedović, Stefan Rutović, Jovan Tomić i Duško Sošić.

Trener karatista Jedinstva, Dragutin Cicmil, kazao je da je zadovoljan učešćem njegovih takmičara.

“Oni iskusniji su svakako opravdali povjerenje, a ponosan sam i na nove, koji su dobro iskoristili svoju šansu”, kazao je Cicmil.

On je dodao da im je cilj da uključe što veći broj takmičara, te da će na tome raditi i u narednom periodu.

Karate turnir u Budvi okupio je 342 takmičara iz više od 20 klubova iz Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Autorka: Sanja Čujović

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA VEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE