Još devet medalja za atletičare bjelopoljskog Jedinstva

Atletičari bjelopoljskog Jedinstva osvojili su devet medalja na prvenstvu Crne Gore za mlađe juniore u Baru.

Bjelopoljci su osvojili dvije zlatne, tri srebrene i četiri bronzane medalje.

U ženskoj štafeti 4×100m Nađa Obradović, Milja Joksimović, Jovana Obradović i Amina Suljević ubjedljivo su  pobijedile i bile bolje od ekipa Lovćena i Mornara.

Srebrne medalje osvojile su Dušica Bošković u trci na 1500m i Amina Suljević u trci na 400m.

Sara Rakočević došla je do bronzane medalje u trci na  800m,  kao i  u štafeti 100+200+300+400m.

Zapažen uspjeh imao je i muški dio bjelopoljske ekipe, koji je  osvojio četiri  medalje.

Posebno se istakao Emin Kurgaš, koji se okitio zlatom i srebrom. U bacanju kugle bio je najbolji, a u bacanju diska osvojio je drugom mjesto. U  istoj disciplini (disku) Eldin Pućurica bio je treći, dok je bronazanu medalju u skoku u dalj osvojio Amar Čokovic.

Bjelopoljsku ekipu predvodili su treneri Brano Maslovarić i Osman Erović.

“Naše atletičarke su poslije nekoliko godina preuzele  primat u ženskoj štafeti 4×100m, na šta smo jako ponosni. Naravno, mi smo zadovoljni učinkom svih naših atletičara, osvojiti devet medalja zaista jeste uspjeh i čestitam im svima”, rekao je trener ženske ekipe, Brano Maslovarić.

Šampionat u Baru, koji je održan proteklog vikenda, okupio je 140 atletičara iz 12 klubova.

Organizator takmičenja na stadionu Topolica je Atletski savez, pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih.

Autorka: Sanja Čujović

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE