Kametani "spustila rampu", šokantan poraz lavica

Sve ono dobro što su uradile protiv Angole na premijeri, crnogorske rukometašice su upropastile porazom od Japana 29:26, u drugom kolu Olimpijskih igara. Naša selekcija nije imala rješenje za golmanku Sakuru Kametani koja je upisala čak 21 odbranu.

Crna Gora je igrala dobro do sredine prvog dijela i vođstva 10:6.

Međutim, tada je na scenu stupila Kametani, koja je izvanrednim odbranama pokrenula svoj tim. Japan je prvo izjednačio 11:11, a onda u finišu prvog dijela i poveo 13:12.

Minimalnu prednost domaća selekcija je imala i na poluvremenu 14:13, a onda je na startu nastavka stigla do pet golova viška.

Crna Gora je uspjela da priđe na minus dva 22:20, ali je tada Kametani opet ušla u ritam i Japan je odbio nalet...

Tanja Brnović je bila najefikasnija u našem taboru sa šest golova, četiri su postigle Jovanka Radičević i Ema Ramusović.

Japanke su do trijumfa, uz golmanku Kametani, sa po šest golova nosile Hara i Ikehara.

Za dva dana Crna Gora igra protiv Norveške.

Tok meča:

1. Poluvrijeme

Hara nakon prodora 15:13. Fudži iz sedmerca, Japan vodi 16:13. Brnović je prekinula post u napadu 16:14. Dva brza gola Japan, Crna Gora u sve većem problemu 18:14.

Fudži iz sedmerca za plus pet 19:14. Radičević iz sedmerca za minus tri 20:17, 41. minut. Ramusović iz teške pozicije, prišli smo na 22:20. Kametani na prazan gol, pa Tanabe dva puta sa krila 25:20, 50. minut. Japanska krila igraju izvanredno, Ikehara za 26:20.

Despotović za 26:22, sedam minuta do kraja. Dva brza gola "lavica" 27:24, malo manje od dva minuta do kraja. Japan je lako priveo meč kraju 29:26.

Radičević nastavlja tamo gdje je stala protiv Angole. Realizovala je sedmerac, uzvraća Hara 1:1. Igra se gol za gol u prvih pet minuta 3:3. Prvi put imamo dva gola prednosti, nakon što je Radičević dala novi gol iz sedmerca 5:3.

Nijesmo iskoristili period sa dvije igračice više, domaća selekcija je to kaznila sa dva brza gola 5:5. Klikovac, pa Grbić dva puta, imamo plus tri tri 9:6, sredina prvog dijela.

Brnović na prazan gol 10:6, uzvraća domaća selekcija sa dva gola. Ikehara sa krila , Japan prilazi na 11:10, 23. minut. Sada Tanabe pogađa sa krila, izjednačenje 11:11.

Prvo vođstvo Japana 13:12, dva i po minuta do odmora. Poravnala je Mugoša, a konačan rezultat prvog dijela postavila je Sasaki, pogotkom sa devet metara 14:13.