Suares režirao preokret u predgrađu Madrida

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su večeras na gostujućem terenu poslije preokreta Hetafe sa 2:1, u utakmici šestog kola španskog prvenstva.

Hetafe je poveo u 45. minutu golom srpskog fudbalera Stefana Mitrovića, na asistenciju Nemanje Maksimovića. Atletiko je izjednačio u 78. minutu golom Luisa Suaresa, koji je zatim postigao pobjedonosni pogodak u 90. minutu.

Hetafe je od 74. minuta igrao sa desetoricom pošto je crveni karton dobio Karles Alenja.

Stefan Savić je svih 90 minuta bio na terenu.

Atletiko sada ima četiri pobjede i vratio se na prvo mjesto na tabeli sa 14 bodova. Ekipa Dijega Simeonea ima bod više ali i utakmicu više od drugoplasiranog Real Madrida.

Hetafe je pretrpio šesti poraz u šestoj utakmici i pretposljednji je na tabeli bez bodova.