Drobnjak sedmi na Mediteranskom prvenstvu u Peskari

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE

Atletičar bjelopoljskog Jedinstva, Risto Drobnjak, osvojio je sedmo mjesto u bacanju kugle na Mediteranskom prvenstvu za mlađe seniore, održanom u Peskari, u Italiji.

Drobnjak je u finalu bacanja kugle imao hitac od 17,36 metara i tako takmičenje završio kao sedmoplasirani.

Selektor crnogorske atletske reprezentacije i trener AK "Jedinstvo", Osman Erović, kazao je da je zadovoljan rezultatom Drobnjaka.

"Ozbiljno smo se spremali i naporno trenirali za ovo takmičenje, tako da smo zadovoljni konačnim rezultatom. Risto je uspio da dođe do finala i osvoji sedmo mjesto. Iskreno, potajno smo se nadali i tom trećem mjestu i bronzanoj medalji, ali je ovo svakako veliki uspjeh", kazao je Erović za Radio Bijelo Polje.

On je rekao da nastavljaju sa radom i to uz punu podršku Atletskog saveza Crne Gore i Opštine Bijelo Polje.

Podsjetimo, Mediteransko prvenstvo okupilo je više od 450 atletičara iz 28 država.

Autorka: Sanja Dulović